Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparationer av tågskador 2020
Referensnummer: 1-599-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Västtrafiks behov av ramavtal avseende reparationer av tågskador.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50116000 Underhåll och reparation av specialdelar till fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen