153029-2026 - Resultat
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Grossist Mjölby, Motala
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrossist Mjölby, Motala
BeskrivningUpphandlingen omfattar Huvudgrossist inklusive grönsaker, frukt och potatis. Här ingår även skalade och beredda grönsaker, rotfrukter och potatis. Avtalet innefattar leverans till enheter i Bilaga 1. Leveransenheter Mjölby samt Bilaga 2. Leveransenheter Motala
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111672:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15800000 Diverse livsmedel