153030-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Koldioxid – Leverans av Koldioxid till Rökebo Vattenverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverans av Koldioxid till Rökebo Vattenverk
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av koldioxid med tillhörande kringutrustning till Rökebo Vattenverk enligt upphandlingsunderlaget.
Intern identifierareSeab 2025/05
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24112100 Koldioxid
Ytterligare klassificering (cpv): 24100000 Gaser, 24110000 Industrigaser, 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLeverans av Koldioxid till Rökebo Vattenverk