153044-2019 - ResultatSverige-Umeå: Programvara för finansiell analys och redovisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomi- och inköpssystem
Referensnummer: UH-2018-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser helhetsåtagande gällande ett leverans-, support- och underhållsavtal innehållande nyttjanderätt, tjänster för installation, parametersättning, utbildning, driftsättning samt support, underhåll och vidareutveckling av Ekonomisystem och Inköpssystem för Vakin. Målet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör med kapacitet och intresse att utvecklas med kunden för att på bästa vis underhålla system och affärsmodell under längre tid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48000000 Programvara och informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen