153060-2018 - ÄndringSverige-Karlskrona: Lastbilar med flak och tipptruckar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med trädbeskärningsutrustning
Referensnummer: KS 2018/ 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen avser köp av en lastbil med trädbeskärningsutrustning.
Bilen ska vid leverans vara utrustad i enlighet med bifogad kravspecifikation. Bil, inklusive utrustning, ska vara fabriksny, av årsmodell 2018 eller nyare, och levereras till VA-avdelningen i Karlskrona kommun.