153068-2021 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
App Allmän Kollektivtrafik Sörmland
Referensnummer: IN-IN20-0355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling Upphandlingen avser köp av tjänst att utveckla och förvalta App för Kollektivtrafik, som är en viktigt försäljnings- och informationskanal till resenärer och blivande kunder för Sörmlandstrafiken.