2. Förfarande
Förfarande
Titel: DCO Reservkraft
Beskrivning: Reservkraftsanläggning inkl. installation och driftsättning ("nyckelfärdig leverans") för Sunets datacenter DC Orion ("DCO") i Kalix.
Intern identifierare: 2.5-2024-06914
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000