153082-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Dryckesautomater – Dryckesautomater
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDryckesautomater
BeskrivningStadens befintliga avtal av dryckesautomater löper ut och ett nytt avtal behöver därför upphandlas. Upphandlingens mål och syfte är att hyra ut kaffe- och/eller vattenautomater samt tillhandahålla service och förbrukningsvaror och förbrukningsmaterial.
Intern identifierareSF 2022-504
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42968100 Dryckesautomater
Ytterligare klassificering (cpv): 03131100 Kaffebönor, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15981200 Kolsyrat mineralvatten, 39711310 Elektriska kaffebryggare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVattenautomater
BeskrivningHyra av vattenautomater, service, och installation
Intern identifierareVattenautomater
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKaffeautomater
BeskrivningHyra, installation och serivce, samt tillhörande varor
Intern identifierareKaffeautomater