Handhållen vidvinkelögonbottenkamera med angiofunktion för ROP-undersökningar hos barn, för tidigt födda och nyfödda barn.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st. handhållen ögonbottenkamera med angiofunktion, vidvinkel 130 grader, fabrikat RetCam Envision.