Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skolmåltider till P A Fogelströms gymnasium
Referensnummer: 2.4.3-2/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar skolmåltider till P A Fogelströms gymnasium med tillagning i eget tillagningskök, leverans av varm skollunch i kantiner till skolans mottagningskök samt servering och drift av mottagningsköket.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15894210 Skolmåltider, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser, 55523100 Servering av skolmåltider