2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem för byggnation och skötsel av fastigheter
Beskrivning: Omfattning: Underhåll, renovering, nybyggnation av fastighetsbestånd som består av bostadshus, ekonomibyggnader, lagerbyggnader, ängslador, samt utsiktstorn och större bryggor. Avgränsning: Det dynamiska inköpssystemet omfattar inte spänger, mindre broar, grindar och passager i stängsel.
Intern identifierare: 512-420-26
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000