Uppdraget gäller personbilstransporter i Årjängs kommun för läsåret 2023/2024 till tidtabellsskiftet december 2025 med möjlighet till förlängning av 2 optionsår till december 2027.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skoltrafik med personbil i Årjängs kommun