153222-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Stödsystem insamling, kundservice och kundfakturering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stödsystem insamling, kundservice och kundfakturering
Beskrivning: IT-system för insamling, med rutter och ruttoptimering, avvikelsehanteringar mm samt för kundservice och -fakturering, med kundreskontra.
Intern identifierare: AÅS2024.0135
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48444100 Faktureringssystem, 48463000 Programvara för statistik, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000