2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fönsterputsning 2026
Beskrivning: Upphandlingen avser fönsterputsning av Region Kronobergs verksamhetslokaler. Upphandlingen avser två områden. Område ett (västra): Ljungby sjukhus, och övriga lokaler i Ljungby området. Område två (östra): Växjö sjukhus, Sigfridsområdet och övriga lokaler i Växjö området. Region Kronoberg har för avsikt att anta en leverantör för respektive område. Upphandlingens värde under hela avtalsperioden är cirka 4 000 000 kr.
Intern identifierare: 26RS341
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000