153301-2017 - ResultatSverige-Kalmar: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av 2 stycken Schaktbilar till Kalmar kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kalmar.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Beställaren avser att upphandla 2 stycken fabriksnya Schaktbilar enligt kravspecifikation bilaga 1.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34100000 Motorfordon, 34133000 Ledade lastbilar, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.