153302-2017 - ResultatSverige-Halmstad: Sjukhussängar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förlossningssängar.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Hallands län.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av Förlossningssängar för successiva avrop till Region Halland.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33192120 Sjukhussängar, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.