153376-2022 - ÄndringSverige-Norrköping: Skötsel av avloppsnät
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll VA-ledningsnät
Referensnummer: ABV 2020/0066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90480000 Skötsel av avloppsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
SF0 Allmänt
Entreprenaderna som utförs mot denna upphandling är funktionsentreprenader, vilket innebär att Leverantören initierar erfoderliga åtgärder och väljer arbetsmetoder för att uppfylla Beställarens acceptanskriterier som är kopplade till funktionen.