153377-2022 - ÄndringSverige-Helsingborg: Laboratorietjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analystjänster - Avloppsvatten
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att beställaren ska skaffa sig ramavtal för analystjänster såsom kemiska, fysikaliska samt mikrobiologiska analyser av avloppsvatten, dagvatten och slam vid enskilda anläggningar. För den detaljerade och fullständiga omfattningen av upphandlingen hänvisas till upphandlingsdokumenten i sin helhet.