153395-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel – Livsmedel till särskilt boende i Tranås kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel till särskilt boende i Tranås kommun
BeskrivningTranås kommuns upphandlingsenhet inbjuder på uppdrag av socialförvaltningen till anbudsgivning för ramavtal gällande inköp av livsmedel till samtliga särskilda boende i kommunen.
Intern identifierareIN423132
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15500000 Mejeriprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000