Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tankbil - 2017
Referensnummer: GNU 2017/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34133110 Tankbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en fabriksny tankbil för Räddningstjänsten DalaMitt.
Upphandlingen kommer att avslutas med elektronisk auktion. Auktionen påbörjas tidigast på tredje dagen efter sista anbudsdag. Kvalificerade leverantörer kommer att bjudas in per e-post till den avslutande auktionen.
Vid budgivning måste samma konto användas som när anbudet lämnades in.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34133110 Tankbilar, 34144213 Brandbilar, 34144212 Brandbilar med vattentank
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen