153412-2020 - ResultatSverige-Åsele: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration
Referensnummer: UH-2019-120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet är Åsele kommun, 212000- 2791, men Arvidsjaurs kommun sköter det administrativa kring upphandlingen. Upphandlingen omfattar fullständig pensionsadministration av alla för kommun och landsting förekommande, tidigare och kommande pensionsavtal, pensionsbestämmelser och pensionsöverenskommelser med tillhörande försäkringar inkluderande samtliga pensionsreglementen för förtroendevalda. I uppdraget ingår även att administrera det individuella valet inom avtalspensionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen