See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningskonsulter till kurser i utbildningen Beredskap & säkerhetssamordnare
Beskrivning: Uppdraget omfattar upphandling av utbildningskonsulter som kan hålla kurser inom utbildningen Beredskap & säkerhetssamordnare som är en yrkeshögskoleutbildning över ett och ett halvt (1,5) år vilket motsvarar 300 yrkeshögskolepoäng (Yhp). 1 veckasheltidsstudier omfattar 5 Yhp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Beredskaps- och säkerhetssamordning, 25 YHP, Risk och krishantering, 25 YHP Beredskapsplanering, 25 YHP och Krisledning, 25 YHP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125654:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Projektledning och kommunikation, 25 YHP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125654:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Brottsförebyggande och trygghetsskapande arbete, 25 YHP, Verksamhetssäkerhet, 25 YHP och Säkerhetsskydd, 25 YHP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125654:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Informationssäkerhet, 25 YHP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125654:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Lärande i arbete 1, 25 YHP, Examensarbete, 25 YHP och Lärande i arbete 2, 25 YHP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125654:Lot:5