153418-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-programvara – IT-stöd för rekrytering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-stöd för rekrytering
BeskrivningGävle kommun avser att upphandla ett IT-stöd för rekrytering i form av en SaaS-tjänst.
Intern identifierare16168
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48517000 IT-programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareIT-stöd för rekrytering