See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemisk-tekniska Produkter OMTAG VF2021-00071
Beskrivning: i enlighet med upphandlingsdokumenten: OMTAG efter tidigare upphandling VF2020-00028
Föregående meddelande: 165279-2022
Intern identifierare: Planerad
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: i enlighet med Upphandlingsdokumenten. omtag efter ord upphandling VF2020-00028.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Beskrivning: I enlighet med Upphandlingsdokumenten. ett omtag efter ordinarie upphandling VF2020-00028.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 56:2 Instrumentdesinfektionsmedel med sporicid effekt i pulverform max 2kg
Beskrivning: 56:2 Instrumentdesinfektionsmedel med sporicid effekt i pulverform max 2 kg. Blandningsflaska till pos 2 om relevant.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 62:1 Hudsalva max 150ml, 40-49% fetthalt
Beskrivning: 62:1 Hudsalva max 150ml, 40-49% fetthalt
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 69:1 Luktdämpande medel i sprayform max 50ml
Beskrivning: 69:1 Luktdämpande medel i sprayform max 50ml
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 74 Tvätt- och konserveringsmedel för städmoppar
Beskrivning: 74 Tvätt- och konserveringsmedel för städmoppar
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 75:1 Tvättmedel för textilier
Beskrivning: 75:1 Tvättmedel för textilier max 1 liter
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 75:2,7 Tvättmedel för textilier
Beskrivning: 75:2 Tvättmedel för textilier max 5liter 75:7 Doseringspump till position 2 om relevant
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 75:3 Tvättmedel för textilier
Beskrivning: 75:3 Tvättmedel för textilier 10 liter
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 79:2 Rengöring Bonamat kaffemaskiner
Beskrivning: 79:2 Rengöring Bonamat kaffemaskiner
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 83:1 Rengöringsmedel för utrymmen vid bassänger, basiskt
Beskrivning: 83:1 Rengöringsmedel för utrymmen vid bassänger
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 83:2 Rengöringsmedel för utrymmen vid bassänger, surt
Beskrivning: 83:2 Rengöringsmedel för utrymmen vid bassänger, surt
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 85 Grovrengöringsmedel för storstäd
Beskrivning: 85 Grovrengöringsmedel för storstäd
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 99 Diskmedel i fast form till doseringssystem för tunnel- eller banddiskmaskiner
Beskrivning: 99 Diskmedel i fast form till doseringssystem för tunnel- eller banddiskmaskiner
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 100 Diskmedelsprogram Unison system
Beskrivning: 100 Diskmedelsprogram Unison system
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 105 Skurmedel
Beskrivning: 105 Skurmedel
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 106 Rengöringsmedel för golvbrunn
Beskrivning: 106 Rengöringsmedel för golvbrunn
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 107 Ugnsrengöringsmedel för manuell rengöring
Beskrivning: 107 Ugnsrengöringsmedel för manuell rengöring
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 115 Medel till spol- och diskdesinfektorer
Beskrivning: 115 Medel till spol- och diskdesinfektorer