153472-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Diverse trycksaker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Europeiskt sjukförsäkringskort.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling omfattar utdatatjänst för produktion av det Europeiska sjukförsäkringskortet plus option på 2 andra sjukförsäkringskort (pensionärsstatus) samt pensionskort.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
22900000 Diverse trycksaker, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.