153473-2017 - ResultatSverige-Lysekil: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter Tyft och Hästesked.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lysekil.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av transporter från/till Rambos avfallsanläggningar Tyft och Hästesked.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90512000 Avfallstransport, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.