153568-2018 - ResultatSverige-Malmö: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Open ePlatform
Referensnummer: STK-2017-1486
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att för Malmö stad installera, drifta och supportera Open ePlatform som en molntjänst (”Tjänsten”).
Tjänsten innefattar alla de delar som krävs för att molntjänsten som helhet, inklusive de anpassningar som utförs för Malmö stad, ska fungera, t.ex. hårdvara, operativsystem, applikationsserver, integrationer och Open ePlatform och dess underliggande komponenter och bibliotek.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253200 Stödtjänster för system, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen