153569-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nationell upphandling av avfallshantering
Referensnummer: A350.286/2019 Sak 918
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avfallshantering innebär hämtning, transport och hantering av polisens avfall. Det innebär även ett proaktivt samarbete mellan polisen och leverantören, leverantören ska arbeta proaktivt och säkerställa en fortlöpande dialog om utvecklingsarbeten såsom kvalitet och uppföljningsrutiner.
Tjänsten ska utföras på ett så kostnadseffektivt sätt som möjligt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Region Stockholm
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering - MA09
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avfallshantering innebär hämtning, transport och hantering av polisens avfall.
Det innebär även ett proaktivt samarbete mellan polisen och leverantören, leverantören ska arbeta proaktivt och säkerställa en fortlöpande dialog om utvecklingsarbeten såsom kvalitet och uppföljningsrutiner.
Region Nord
Del nr: 2
Region Mitt
Del nr: 3
Region Bergslagen
Del nr: 4
Region Två förlängningsoptioner om vardera 1 år.äst
Del nr: 5
Region Öst
Del nr: 6
Region Syd
Del nr: 7