153641-2018 - ÄndringSverige-Uppsala: Transportförmedling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tredjepartslogistik
Referensnummer: VF2018-0008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63520000 Transportförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: Upphandling av tredjepartslogistik
VF2018-0008
Upphandlingen avser ramavtal för tredjepartslogistik.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 50 000 000 SEK dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 2019-06-01
Avtalets beräknade slutdatum: 2022-05-31
Avtalslängden är 3 år med möjlighet till 1 st förlängningsoptioner à 12 månader.