Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klädbutik ARN 2023
Referensnummer: SDA 2023-00355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en Klädbutik på Stockholm Arlanda Airport.
Koncessionshavaren ska bedriva en (1) butik för kläder och accessoarer. Butiken ska vara en multibrandbutik som innehåller en blandning av varumärken och produkter. Detta innebär att utbudet ska vara en mix av olika varumärken och produkter som vänder sig till flygplatsens olika kundgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen