Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultupphandling generalkonsult
Referensnummer: Ref nr 2019/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tekniska konsulttjänster inom projektering VA-anläggning samt ledningsnät. I denna förfrågan så ligger även projektering Fränsta ARV som en option.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen