15369-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – Rekonditionerade datorer
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekonditionerade datorer
BeskrivningNynäshamns kommun (nedan Kommunen) avser att upphandla ramavtal för begagnad datorutrustning. Denna upphandling omfattar inköp av begagnade datorer med tillhörande sladd till elever i skolomsorgen. Syftet med att köpa begagnade produkter är att få ner kostnaden samt av miljöhänsyn.
Intern identifierareKS/2025/0397/059
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000