2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare för drift- och underhållsentreprenad avseende gatubelysningen i delområde 1 inom Göteborgs stad
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster omfattande en Byggledare för en drift- och underhållsentreprenad avseende gatubelysningen i ett av två delområden inom Göteborgs stad. Konsultuppdraget syfte och mål är att vara planeringsledaren behjälplig med planering och byggledning av entreprenören samt uppföljning av utförda åtgärder mm för att upprätthålla och utveckla en fungerande belysning inom aktuellt område. För ytterligare information, se underlag
Intern identifierare: SMF-2024-02361
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71540000 Byggteknisk ledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000