153711-2021 - ResultatSverige-Båstad: Reparation och renovering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggentreprenadtjänster
Referensnummer: 19/155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal löpande byggentreprenadtjänster. Omfattar om-, ny- och tillbyggnation av lokaler och lägenheter samt renoveringar och underhållsarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211310 Byggnation av badrum, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45236000 Markanläggning, 45261210 Takläggningsarbete, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45261900 Reparation och underhåll av tak, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45421000 Snickeriarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen