153724-2021 - ÄndringSverige-Växjö: Grävning och schaktning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koncerngemensam upphandling Gräv och schakt
Referensnummer: 21/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Koncerngemensam upphandling för Växjö Energi AB, Växjö Energi Elnät AB samt Wexnet AB avseende gräv och schakt. med anbudsansökan.