153762-2021 - ÄndringSverige-Klippan: Ombyggnadsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Åbyhem; Om- och tillbyggnad av vårdboende Etapp 1
Referensnummer: 21/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet innebär en om- och tillbyggnad av äldreboendet Åbyhem. Etapp 1 innebär 40 lägenheter för vård- och omsorgsboende samt ombyggnad enligt orienteringsritning och övriga handlingar