2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skolskjuts med taxifordon 2025 - Örkelljunga kommun
Beskrivning: Örkelljunga kommun inbjuder intresserade anbudsgivare att lämna in anbud på skolskjuts med taxiregistrerade fordon i form av personbilar, minibussar samt specialfordon. Driftsstart är planerad till skolstart höstterminen 2025.
Intern identifierare: 25/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Örkelljunga kommuns framtida behov av regelbunden skolskjuts till skolan (skoldagens början) och från skolan (skoldagens slut) med taxiregistrerade fordon för elever inom grund- och gymnasieskola samt för elever inom anpassad grund- och gymnasieskola.
Intern identifierare: 1665557
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Information
Intern identifierare: 1665558