15382-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt på försvars- och säkerhetsområdet
Tjänster
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsavtal skjutbane- och skjutfältssystem
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
FMV har för avsikt att upphandla ett nytt ramavtal för underhåll och förvaltning av Försvarsmaktens skjutbane- och skjutfältssystem. Syftet med det nya avtalet är att täcka behovet av materielunderhåll och tekniskt systemstöd på nämnda system. Alla intresserade leverantörer är välkomna att lämna anbud och ramavtal kommer efter upphandlingens sluförande att tecknas med en leverantör.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71300000 Ingenjörstjänster, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.