153839-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Tyngre motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambil till LRV.
Referensnummer: KS 2017/0442
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en stycken slambil till renhållningsverket i Lund.
Sista dag för inlämnande av anbud 26.5.2017.
Anbudet skall vara bindande t.o.m. 30.6.2018.
Anbud skall lämnas elektroniskt genom www.tendsign.com (använd länk ”Aktuella annonser”). Support för hantering av upphandlingssystemet i vilket det elektroniska anbudet lämnas ges av Tendsign tendsignsupport@opic.com
Användandet av upphandlingssystemet är kostnadsfritt för anbudslämnaren.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144410 Slamsugare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudet skall vara Lunds Kommun, Upphandlingsenheten tillhanda senast 26.5.2017.
Elektroniskt anbud:
Anbudets form och innehåll:
Anbudet:
— Skall lämnas i systemet TendSign via webbplats www.tendsign.com
— Skall vara skrivet på svenska.
— Skall vara prissatt i SEK.
Utvärderingsmetod:
Det anbud som är det ekonomiskt mest fördelaktiga för myndigheten på följande grund:
— Bästa förhållande mellan pris och kvalitet.