153858-2025 - Resultat
Sverige – Utbildningstjänster – Utbildning inom sjöfart - 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildning inom sjöfart - 2025
BeskrivningAnskaffa arbetsmarknadsutbildning inom Sjöfart för rikstäckande behov med leveransområden i regionerna Syd, Väst, Öst och Stockholm/Gotland genom Arbetsförmedlingen Sjöfart. Avtalsperioden beräknas sträcka sig från och med första kvartalet 2025 till och med första kvartalet 2026, med möjlighet till förlängning 1+1 år.
Intern identifierareAf-2024/0063 7522
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandets viktigaste känneteckenEnligt Upphandlingsdokument
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSjöfart utbildning
Intern identifierareAf-2024/0063 7522 1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLeveransområde Västra Götalands län
Intern identifierareAf-2024/0063 7522 3
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLeveransområde Stockholms län
Intern identifierareAf-2024/0063 7522 4
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelLeveransområde Kalmar län
Intern identifierareAf-2024/0063 7522 5
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelLeveransområde Skåne län
Intern identifierareAf-2024/0063 7522 7