Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väghyvel till Älvdalen
Referensnummer: 1394/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43221000 Väghyvlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser att upphandla en (1) fabriksny, registrerad och besiktad väghyvel till vår verksamhet i Älvdalen. Detaljerade uppgifter i kravspecifikationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen