Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindisk, skölj- och rengöringsmedel, doseringsutrustning samt service
Referensnummer: KS 2019/264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av disk- skölj- och rengöringsmedel till storkök. Doseringsutrustning och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39831210 Maskindiskmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen