See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningstjänster fastighet
Beskrivning: Denna upphandling omfattar kontrakt för konsulttjänster för revisionsbesiktning av elanläggningar, hissar, portar, brandrevision och besiktning vattensprinkler, inertgasanläggningar samt tryckbärande anläggningar i fastigheter ägda av Region Västerbotten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Elrevision
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124034:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Revisionsbesiktning automatiska brandlarmsanläggningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124034:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Revisionsbesiktning vattensprinkleranläggningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124034:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Revisionsbesiktning inertgasanläggningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124034:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Säkerhetsbesiktning trycksatta anordningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124034:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Säkerhetsbesiktning hissar och portar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124034:Lot:6