Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av brandskyddsanläggningar och säkerhetsanläggningar
Referensnummer: KS 2023/0173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45343100 Brandsäkringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende besiktning av brandskyddsanläggningar och säkerhetsanläggningar.
Upphandlingen avser ramavtal med en (1) leverantör, förutsatt att en (1) anbudsgivare kvalificerar sig, där samtliga villkor för avrop är fastställda.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45343100 Brandsäkringsarbeten, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Art: Ramavtal
Omfattning: Se beskrivning
Mängd: Ramavtal med en leverantör