154073-2019 - ResultatSverige-Lund: Vägskyltar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikanordningar, Sjukhusområdet Malmö
Referensnummer: 80010000-402764-20430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34992200 Vägskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionfastigheters projektområde Nya Sjukhusområdet Malmö ansvarar för att leda och genomföra utvecklingen av Malmö sjukhusområde. Det är en intensiv utveckling av området, med många entreprenader på samma gång.
Denna upphandling avser att tillgodose beställarens behov av både hyra och köp av trafikanordningar (TA) för sjukhusområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928000 Vägtillbehör, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen