154089-2017 - ResultatSverige-Linköping: Proteser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröstprotes.
Referensnummer: UC-2016-176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33184000 Proteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Bröstprotes, primärprotes, silikonprotes, kontaktprotes, delprotes, bröstvårta.
Upphandlingen avser Bröstprotes, primärprotes, silikonprotes, kontaktprotes, delprotes, bröstvårta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33184400 Bröstproteser, 33184410 Invärtes bröstproteser, 33184420 Utvärtes bröstproteser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen