15409-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Schaktentreprenad fjärrvärme, elnät, fibernät och VA
Referensnummer: 2019/273 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed bjuder Affärsverken Karlskrona AB tillsammans med Karlskrona kommun in till att lämna anbud avseende ramavtal för utförandeentreprenad gällande schakt- och förläggningsarbeten av fjärrvärme, elnät, fibernät och VA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen