Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Provbänk för diselpumpar och enhetsinjectorer.
Referensnummer: UH-2016-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av en provbänk för dieselpumpar och enhetsinjectorer, där prov och verifiering av komponenter till insprutningssystem för dieselmotorer, ska göras inför och efter reparation.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Vara.