2. Förfarande
Förfarande
Titel: Automatiserad resistensbestämning
Beskrivning: Upphandling som avser system med instrument, antibiotikakort och reagenser för automatiserad resistensbestämning för de vanligaste arterna inom Enterobacteriales samt för stafylokocker, framför allt S. aureus och S. epidermidis. Systemet ska även ha identifieringskort för Enterobacteriales, framför allt Shigella, och identifieringskort av Neisseriaarter.
Intern identifierare: RS250310
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Avser upphandling kring Automatiserad resistensbestämning
Intern identifierare: 1653212
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: .
Intern identifierare: 1654806