154109-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
6954/18 Ramavtal styrutrustning signalanläggningar
Referensnummer: 18/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att sluta ramavtal avseende som ger Trafikkontoret möjlighet att avropa styrutrustning (Stadsväxelstyrningar och signalanläggningar) med överenskomna avropstider och genom successiva avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 34630000 Delar till järnvägs-, spårvägslok eller rullande materiel; trafikledningsutrustning för järnvägar, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 34942000 Signalutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen